Süsteemne töö perevägivalla ja kiindumuse dilemmadega: riskid, turvalisus ja vastutus

Koolitaja: prof. Arlene Vetere

20.-21.04.2016, mõlemal päeval 10-16.30

Park Inn by Radisson Meriton Conference & Spa Hotel TallinnArlene Vetere on enama kui kolmekümne aastase kliinilise kogemusega, töötades sageli just vägivallaprobleemidega paaride ja peredega. Tema peamisteks huvideks on ka pereteraapia protsessiuuringud, kliinilise töö hindamine, kiindumussuhe, repressiivne toimetulekustiil, narratiivne teraapia.

Arlene Vetere on kliinilise psühholoogia professor Inglismaal Surrey Ülikoolis, Malta Ülikooli pereuuringute teaduskonna professor ja Bergamo Ülikooli külalisprofessor, samuti pereteraapia ja süsteemse praktika professor Oslo Diakonhjemmeti Ülikoolis. Aastatel 2004-2010 oli Arlene Vetere Euroopa Pereteraapia Assotsiatsiooni president.


Koolitusel käsitletakse prof. Vetere’i ja tema kolleegide poole ligi kahekümne aasta jooksul Turvaliste Perede projekti raames Inglismaal välja töötatud ja praktiseeritud nn süsteemset turvalisusmeetodit (systemic safety methodology) ja kuidas seda kasutada süsteemses töös vägivallaprobleemiga paaride ja peredega. Liites kokku kaasaegse kiindmusteooria, trauma teooria ja süsteemse lähenemise põhimõtteid, pakub see meetod võimalust edasist perevägivalda ette ennustada ja ära hoida.

Juttu tuleb ka vägivallaprobleemidega kokku puutuvate spetsialistide heaolust ning selle mõjust terapeutilise suhte loomisele klientidega.

Lisaks loengule toimuvad ka arutelud ja rollimängud väikestes gruppides (neis saab kasutada juhtumeid enda praktikast).

Koolitusele on oodatud kõik vaimse tervise ja sotsiaalvaldkonna spetsialistid, kes puutuvad kas nõustamise, individuaalse, paari- või pereteraapia raames kokku peredega, kus võib esineda vägivalda.

Käsitlemisele tulevad järgmised suuremad teemad:
Koolitus toimub inglise keeles, ilma tõlketa


Osalemistasu:

Registreerudes enne 10.märtsi 2016 on hind 240 eurot, peale 10.märtsi on hind 280 eurot.

Hind sisaldab käibemaksu

Maksmine toimub peale registreerumist arve alusel.

Koolituse hinnas sisalduvad koolitusmaterjalid, kohvi-ja lõunapausid.

Kohtade arv on piiratud.


Registreerumine: http://go.psych.ee/vetere


Registreerumise tühistamine: tühistades registreerumise enne 13.aprilli, tagastatakse kogu osalemistasu, peale 13.aprilli tagastatakse 50% osalemistasust


Täiendav info: Kätlin Konstabel, katlin.konstabel@gmail.com